Автоматски машини за шиење за плетена ткаенина
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
По повеќегодишно истражување и истражување на производствениот процес и опремата на индустријата за плетење облека, развивме разновидни автоматски машини за шиење
& автоматска индустриска машина за шиење што во голема мера ги исполнува барањата на клиентите.
Најдобра автоматска машина за шиење за горна надворешна облека од фабричка цена на KUIKE
Уникатни карактеристики: опремени со глава на машина „Пегасус“, автоматско, лесно ракување, заштеда на енергија, интелигентни, стабилни перформанси, водечки во индустријата, во сопственост на многу уникатни патенти, многу ниска стапка на откажување, топло пофалена од познати клиенти дома и во странство, подобрување на ефикасноста, квалитетот и капацитетот на шиењето.
Најдобра автоматска машина за шиење панталони од фабричка цена на KUIKE
Уникатни карактеристики: опремени со глава на машина „Пегасус“, автоматско, лесно ракување, заштеда на енергија, интелигентни, стабилни перформанси, водечки во индустријата, во сопственост на многу уникатни патенти, многу ниска стапка на откажување, топло пофалена од познати клиенти дома и во странство, подобрување на ефикасноста, квалитетот и капацитетот на шиењето.
Автоматски Lapel јака машина модел QK-350
Автоматски Lapel јака машина модел QK-350Карактеристики: Оваа машина главно се користи за да се направи задник на маица. Прецизна должина на големина, нема потреба за рачно мерење, едноставна работа, автоматска шиење, автоматско примање. Оваа опрема е опремена со шема на глава, автоматска контрола на големината, автоматско шиење јака, автоматско хранење и примање.Апликација: Таа е погодна за ребро јака и обичен јака.
Автоматско Coverstitch дно Хеммер Модел QK-300
Автоматско Coverstitch дно Хеммер Модел QK-300Опис: Тоа го прави процесот на плетење тип на маица може да биде завршен во едно шиење. Оваа машина е опремена со две игла четири жица или три жица со пет жичани машини за блокирање, автоматско кастри, електрична или пневматска автоматска големина, Автоматски водич за ткаенина и преклопен дизајн, собирање на автоматско материјално собирање и други уреди и едно лице со повеќе машински режим на работа, кој во голема мера може да ја подобри ефикасноста на шиењето и квалитетот на процесот на полите. Тоа е неопходна машина за плетење облека претпријатија.Апликација: плетена маица, поло кошула, топлинска долна облека.
Нашата услуга за автоматска машина
Придржувајќи се кон деловната филозофија на „предзнаење, иднина и приоритет“, Квик го зема пазарот како водич и го следи побарувачката на клиентот, ние поминавме 7 години да развиеме целосно автоматска опрема за производство на линии за облека за плетење облека (машина за шиење за плетена ткаенина) (автоматска машина) како што е целосно автоматска машина за закопчување, машина за горниот дел од реброто, едно парче машина за закопчување и мулти-игла машина и така натаму, што значително ја подобри производствената ефикасност на релевантните претпријатија.
Превенција на епидемија
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Во моментов, Квик има долгорочна врска со многу познати претпријатија во земјата и странство, како што се групата кристал Естетс од Хонг Конг, Хонг Конг Есквел, ianиангсу Тијуан, група Шенжу, Семир, АНТА, 361 °, Хонгксинг, Степ, Јордан и така натаму.
ПРОМОЦИЈА НА КВАЛИТЕТ ДО ЦЕНАТА Продажба на големо-DongGuan Брза автоматска опрема Co., Ltd.
ПРОМОЦИЈА НА КВИКЕ ВО КВАЛИТЕТ ДО ЦЕНАТА Продажба на големо-DongGuan Брза автоматска опрема копродукции, Ltd
Машините за маскирање се на продажба
Машините за маскирање се на продажба Цената и квалитетот се загарантирани. Ниту едно физичко дејствување, ништо не е безвредно, Само погледнете уште еднаш за да ви стане јасно дали не сте ја погодиле продажбата на патот кон вашата
QK-KF94-SF60
QK-KF94-SF60
Машина за маски за лице KF94 QK-KF94-SF60
Оваа машина опремена со решетка за материјали, машина за тело, подвижна линија и заварување на уво јамка е машина за маскирање со надворешна јамка за едно удирање со еден серво мотор за производство на хируршки маски за еднократна употреба, маски за еднократна употреба стандардни со двослојни неткаени ткаенини и средниот слој растопена ткаенина таму.
За нас
Донггуан Брза автоматска опрема соработка., ООД, основана во 2014 година.
Е национално високо-технолошко претпријатие се фокусира на развој и производство на плетење облека автоматска опрема machine машина за шиење за плетена ткаенина. Истражувањето и создавањето се наши основни фактори за развој, Квик инвестира повеќе од 10% од прометот секоја година за развој и проширување на линиите за производи со нова разновидност, и сега имаме професионален и ефикасен& г и тим за производство.

По повеќегодишно истражување и истражување на производствениот процес и опремата на индустријата за плетење облека (плетени машини за шиење), развивме разновидност за автоматски машини за шиење што во голема мера ги задоволува барањата на клиентите.
Ако имате повеќе прашања, пишете ни
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да сториме повеќе отколку што можете да замислите.