Посветен на интелигентно производство на плетена ткаенина.

Јазик
Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
После неколку години истражување и истражување на производниот процес и опремата на индустријата за облека за плетење, развивме автоматски машини за шиење со различност што во голема мерка ги задоволува барањата на клиентите.
Најдобра автоматска машина за шиење за горна надворешна облека од фабричка цена на KUIKE

Најдобра автоматска машина за шиење за горна надворешна облека од фабричка цена на KUIKE

Уникатни карактеристики: опремено со глава на машина „Пегасус“, автоматско, лесно ракување, заштеда на енергија, интелигентни, стабилни перформанси, водечки во индустријата, во сопственост на многу уникатни патенти, многу ниска стапка на откажување, топло пофалена од познати клиенти дома и во странство, подобрување на ефикасноста, квалитетот и капацитетот на шиењето.
2020/06/23
Најдобра автоматска шивачка машина за панталони од фабричка цена на KUIKE

Најдобра автоматска шивачка машина за панталони од фабричка цена на KUIKE

Уникатни карактеристики: опремено со глава на машина „Пегасус“, автоматско, лесно ракување, заштеда на енергија, интелигентни, стабилни перформанси, водечки во индустријата, во сопственост на многу уникатни патенти, многу ниска стапка на откажување, топло пофалена од познати клиенти дома и во странство, подобрување на ефикасноста, квалитетот и капацитетот на шиењето.
2020/06/15
Автоматски носач Модел на уред QK-362

Автоматски носач Модел на уред QK-362

Модел на уредот за автоматска плочка QK-362
2020/08/04
Автоматски чекан со две игли, ракави и долни Модел QK-342

Автоматски чекан со две игли, ракави и долни Модел QK-342

Автоматски чекан со две игли, ракави и долни модел QK-342
2020/07/30
Нашата услуга
Придржувајќи се кон деловната филозофија на „претскажување, иднина и приоритет“, Брзо го зема пазарот како водич и го следи побарувачката на клиентот, поминавме 7 години за да развиеме целосно автоматска опрема за плетење линии за производство на облека, како што е целосно автоматска машина за полнење гума, машина за горниот дел на ребрата, машина за едно парче за забивање и мулти-игла машина и така натаму, што значително ја подобри ефикасноста на производството на релевантните претпријатија.
Во моментов, Quick има долготрајна врска со многу познати претпријатија од дома и во странство, како што се кристалната група Estates од Хонг Конг, Хонг Конг Esquel, Jiangsu Tiyuan, групата Shenzhou, Semir, ANTA, 361 °, Hongxing, Step, Jordan и така натаму.
Автоматска машина за маски за лице за еднократна употреба QK-KZJ121

Автоматска машина за маски за лице за еднократна употреба QK-KZJ121

Машината опремена со една рамнотежна структура на маска за лице, главно се состои од решетка за материјали, уред за сечење и формирање маски, подвижна линија, заварување на ушни јамки и приемник на готов производ, се користеше за производство на маска за еднократна употреба одговара на стандардот за хируршка маска со двослоен неткаен материјал, средно слој растопена ткаенина таму. нејзината машина за тело ја произведе маската, а потоа ја пренесува маската парче до машината за уво јамка за заварување и испраќање на готовиот производ. И произведената маска беше поделена на јамка за надворешно и внатрешно уво според конструкцијата, возрасни и деца по спецификација таму.
2020/06/08
Автоматска машина за правење маски за лице N95 QK-N95-40

Автоматска машина за правење маски за лице N95 QK-N95-40

Оваа машина се применува на автоматско формирање маска N95 со автоматско преклопување на јамка за јамка. Дали е опрема што вклучува храна за валјак, вметнување на лента за нос, формирање маска, заварување на уво јамка, преклопување и заварување на маска на цвест, сечење на умре, испраќање готови производи, отстранување отпад таму Може да ги имплементира и реализира хранењето на материјалите со производи за завршна маска во една услуга за пакети.
2020/06/08
N95 Маска за лице празна машина за правење QK-N95-35

N95 Маска за лице празна машина за правење QK-N95-35

N95 маска за лице што прави полуавтоматска машина, се состои од 1-4 слој N95PP врзан неткаен активиран јаглерод и материјал за филтрирање и усвојува полу-автоматско производство на опрема, главно се користи за производство на повеќеслојна ткаенина рамна маска . И целиот полуавтоматски процес вклучувајќи го и хранењето на материјалот, вметнете ја лентата за нос и исечете го готовиот производ таму.
2020/06/08
Запечатување на топол воздух
& Сврзувачка машина QK-332

Запечатување на топол воздух & Сврзувачка машина QK-332

Овој вентилатор за топол воздух е контролиран од индустриска PLC интегрирана машина, со седум инчен мејнстрим вистински екран во боја и PLC внатрешно прилагодување на PID што може да се користи за производство на производи за облека со водоотпорни ткаенини за обложување.
2020/06/09
За нас
Dongguan Брза автоматска опрема соработка., Ltd, основана во 2014 година.
Е национално високо-технолошко претпријатие фокус на развој и производство автоматска опрема за плетење облека. Истражувањето и креирањето се наши основни фактори на развој, Брзите инвестираат повеќе од 10% од прометот секоја година за развој и проширување на линиите на нови производи за разновидност, а сега имаме професионален и ефикасен развој& г и тим за производство.

После неколку години истражување и истражување на производниот процес и опремата на индустријата за облека за плетење, развивме автоматски машини за шиење со различност што во голема мерка ги задоволува барањата на клиентите.

Ако имате повеќе прашања, пишете ни

Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.